Adalet Bakanlığı çalışanları ile “Mobbing Eğitici Eğitimi” gerçekleştirilmiştir.

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”1_4″][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_gallery admin_label=”Galeri” gallery_ids=”394,391,393,407,405,389″ fullwidth=”on” show_title_and_caption=”on” show_pagination=”on” background_layout=”light” auto=”on” hover_overlay_color=”rgba(255,255,255,0.9)” caption_font_size=”14″ caption_all_caps=”off” title_font_size=”16″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” auto_speed=”10000″] [/et_pb_gallery][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Metin” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

MOBBİNG EĞİTİM YARDIM ARAŞTIRMA DERNEĞİMİZ tarafından ADALET BAKANLIĞI çalışanlarına yönelik (hâkim, psikolog, sosyal çalışmacı ve pedagog) 10-11-12 Mart 2016 tarihlerinde Ankara Hâkim evi salonunda üç günlük “Mobbing Eğitici Eğitimi” düzenlenmiştir.

Eğitim 10 Mart 2016 tarihinde MEYAD Başkanvekili İsmail AKGÜN tarafından derneğimizin tanıtımı yapılarak eğitimin amacını; “Adalet Bakanlığı çalışanlarının «Mobbing» konusunda bilgilendirilmeleri, kendi meslekleri ve/veya kurum içi görev ve konumları bağlamında mobbingin önlenmesi, sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ve olumsuz sonuçların ortadan kaldırılmasına yönelik beceri ve yetkinlik kazandırmak” şeklinde açıklamıştır.  Mobbing Eğitici Eğitiminin hedeflerini de şu şekilde aktarmıştır:

  1. Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı uzmanlarının mobbingi tetikleyen veya besleyen faktörleri belirleyebilme; olguyu yönetme beceri ve yetkinliği kazandırmak.
  2. Hukukçulara mobbing olgularını doğru değerlendirme ve adil yönetme becerisi kazandırmak.
  3. Katılımcılara mobbing konusunda eğitim verme, kurumlarında soruşturma yürütme ve değerlendirme beceri ve yetkinliği kazandırmak.
  4. Katılımcılara kurum içinde mobbing konusunda farkındalık ve bilgilendirme eğitim verme beceri ve yetkinliği kazandırmak.

10 Mart 2016 tarihinde MEYAD tanıtımı, eğitimin amacı ve hedefleri anlattıktan sonra öğlene kadar MEYAD Başkan vekili İsmail AKGÜN, öğleden sonra MEYAD Başkanı Prof. Dr. Pınar TINAZ, 11 Mart 2016 tarihinde öğlene kadar MEYAD Başkanı Prof. Dr. Pınar TINAZ, öğleden sonra MEYAD Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tankut CENTEL, 12 Mart 2016 tarihinde MEYAD Genel Sekreteri Mustafa KAYA, öğleden sonra MEYAD Başkanımız Prof. Dr. Pınar TINAZ tarafından sunum yapılarak soru-cevap, katılımcılara “Katılım Belgesi” takdimi ile eğitim sona ermiştir.

Adalet Bakanlığı yetkili ve çalışanlarına, Ankara Hâkim evi yetkili ve çalışanlarına, eğitimcilerimize ve MEYAD mensuplarına teşekkür ederiz.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Scroll to Top