Basın Açıklamamız

MEYAD Olarak Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Açıklamalarını Kınıyoruz!
Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD ) olarak tüm Dünyaya “Birlikte Güçlüyüz Platformu” katılımımız üzerinden seslenmek istiyoruz;
Fransa’nın Dünya üzerinde emperyalist bir anlayış ile yüzlerce yıldır insanların canları ve kanları üstüne kurduğu sözde medeniyetini ve zenginliklerinin kaynağını gayet iyi biliyoruz. Yakın tarihte Cezayir, Ruanda, Mali gibi pek çok ülkede yüzbinlerce insanı soykırıma tabi tutup mazlum ülkelerin varlıklarına konanları da çok iyi biliyoruz.
Dün bunları yapan Fransa’nın bugün faşizan bir yaklaşım ile İslam düşmanlığını bir politika haline getirmesini ise asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Fransa, yüzyıllardır küresel ölçekte nefret saldırılarına dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Fransa’nın kan üzerine kurduğu bu gücü kullanan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un ise ülkemize ve İslam ülkelerine yaptığı küstah açıklamalar kesinlikle kabul edilemez.
Bağımsız ve güçlü Türkiye anlayışının her zaman destekçisi ve savunucusu Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) olarak söz konusu gelişmelere karşı asla kayıtsız kalmayacağız.
Uluslararası Hukuku hiçe sayan, İnsan Haklarına karşı şiddet, nefret ve ayrımcılık suçlarını işlemeye devam eden Fransa’nın ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Sn. Cumhurbaşkanımız üzerinden Ülkemize karşı ortaya koyduğu bu yaklaşımları ve açıklamaları kınıyoruz.
MEYAD YÖNETİM VE DENETİM KURULU İLE TEMSİLCİLİKLERİ

Scroll to Top