Genel Başkanımız İsmail AKGÜN Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde Konuşma Yaptı

Genel Başkanımız Sn. İsmail Akgün, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut hanımefendinin davetlisi olarak “Üniversite STK Buluşmaları” kapsamında 3 Şubat 2021 tarihinde  Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) Genel Başkanı Gazi Lokman Aylar ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Önal İnaltekin ile birlikte üniversite tarafından düzenlenen programa katılmak üzere Malatya’ya gitti.

Rektör Sn. Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve beraberindeki heyet ile Malatya Valisi Sn. Aydın Baruş makamında ziyaret edildi. Ziyarette MEYAD ve faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. MEYAD’ın “insan ve ülke” odaklı hizmet ederek “Toplumsal Bilinçlenme, Toplumsal Uzlaşı ve Çalışma Hayatına Katkı İçin Çalışıyoruz” sloganı doğrultusunda çatışma değil “uzlaşma kültürü” ile işveren, yönetici ve çalışanlara destek olduklarını belirttiler. Faaliyetlerimizi anlatan MEYAD BÜLTEN’i inceleyen Vali Aydın Baruş, ziyaretten ve böylesi faaliyetlerden dolayı memnuniyetini ifade ettiler. Ardından TÜGŞAV Malatya Şubesi’nde vatan-millet uğruna can vererek ya da canından parça vererek hizmet eden yiğitlere moral ziyareti gerçekleştirildi.

Ülkemizin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın ismini taşıyan Malatya Turgut Özal Üniversitesi konferans salonunda hibrit (az sayıda) katılımcı ve E-Panel şeklinde MEYAD Genel Başkanımız İsmail Akgün, “Mobbing nedir, ne değildir? Ulusal ve ülkemizin taraf olduğu uluslararası yasal düzenleme ve haklar, Teknolojik Yıldırma/Siber Mobbing, Mobbing’te İspat ve Mücadele Yöntemleri, Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği’nin (MEYAD) mobbinge ilişkin çözüm önerileri” konularını içeren bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sonunda üniversitenin akademisyenlerine bilimsel ve hakemli “MEYAD Akademi” Dergimiz için makale çağrısında bulundu. Program sonunda karşılıklı hediye takdimi; MEYAD BÜLTEN, Plaket takdimi ile sona erdi. Sn. Rektör, idareciler, akademisyenler ve katılımcılar programdan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

MEYAD Genel Başkanımız üniversite ile ilgili izlenimlerini şu şekilde anlattı:

“Üniversitenin; merhum 8. Cumhurbaşkanımızın ismi oluşu, Malatyalıların vatanına ve değerlerine bağlı olduğunu, geç te olsa Malatya’ya eğitim amacıyla gitmemiz, Sn. Rektörün aynı zamanda MEYAD Üyesi olması, model alan değil “MODEL OLAN ÜNİVERSİTE” sloganı ile çaba sarf etmeleri, işini aşkla ve adeta yerinde durmayan-üniversitesini geliştirmek için tuttuğunu koparan bir rektörün olması, uyumlu bir ekip oluşturarak çalışmalarını memnuniyetle gözlemlediğini” belirttiler.

Scroll to Top