Meyad Antalya Temsilciği Kuruldu

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”1_4″][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image admin_label=”Görüntü” src=”http://mobbingdernegi.org.tr/wp-content/uploads/2018/04/30261783_10211442919731475_8049819987554074624_n.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Satır”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Metin” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

MEYAD ANTALYA TEMSİLCİLİĞİ KURULDU

Merkezi Ankara da bulunan Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD),  Antalya İl Temsilciliğinin açılışı yapıldı. Açılış toplantısı Manavgat Side’de bulunan Av. Yener ÇİVİLER’in ev sahipliğinde, Beachway Boutique Hotel’de geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

MEYAD Kurucusu ve Genel Başkanı, Mobbing Bilirkişisi ve Mobbing hakkında pek çok araştırma, bilimsel makale, tv – radyo programları, demeçleri, röportajları ve kitapları bulunan İsmail AKGÜN,  Avukat Yener ÇİVİLER, İnsan Kaynakları Uzmanı Duygu ERGÜN, Turizm Seyahat Acentası Yöneticisi Nimet Özkan, Antalya Devlet Opera ve Balesi emekli  Uzman Memur ve İdareci Bürokratlar Derneği Antalya Temsilcisi Mehmet CAN, Hak İş Konfedarasyonu’na bağlı Öz Taşıma İş Sendikası Antalya İl Temsilcisi Berat BOSTANCI ve Sezgin SEVİLİR, Serik Belediye Başkanlığı Destek Hizmetleri Müdürü Abdullah Remzi AKGÜL, Öğretmen ve yönetici Nazire AKGÜL,  Serik Belediyesi Başkan Danışmanı Zekai DURSUN, Tes-İş Sendikası Antalya Başkanlığına bağlı Manavgat Temsilcisi Hüseyin Kulaç ve Adalet Öğretmeni Nazmiye ESKİ ‘nin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. MEYAD, “Çalışma Hayatına Katkı İçin Çalışıyoruz. ” sloganı ile Antalya da Mobbing Mağduriyeti yaşayan pek çok çalışana destek olmak için yola çıktı.

İlk olarak Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) (www.mobbingdernegi.org.tr) hakkında bilgilendirmelerde bulunan MEYAD kurucusu ve başkanı İsmail AKGÜN, Genel Merkezin Ankara’da olduğunu, İstanbul’da temsilciliklerinin olduğunu ve Antalya’da temsilcilik zincirine bir yenisini daha ilave etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. İmkân ve talep oldukça özellikle çalışanların sayısal olarak çok olduğu illerden başlayarak 81 ilde temsilcilik açmayı hedeflediklerini belirtti.

AKGÜN, “Temel gayemiz, ülkemize ve milletimize hizmetkâr olabilmektir.” Zira Mobbing, her kademedeki çalışanı, çalıştığı işletme/kurumunu, dolaylı olarak ailesini ve sonuç olarak da ülke ekonomimize zarar veren bir vebadır. Sivil toplum kuruluşlarının düzenleyici ve denetleyici yasal güçleri yoktur. Zira bu güç devlete ait bir güçtür. Devletin kurumları bu konuda çalışırken, bizler de imkân dâhilinde destek olmaya çalışmaktayız. Özellikle şunu belirtmek isterim ki bizler aynı zamanda kamu veya özel sektörde çalışan insanlarız. Gücümüz; üyelerimizden, bilgimizden ve bizlere yapılacak maddi ve manevi desteklerden gelmektedir. Katkı ve katılım çoğaldıkça iş yapma kapasitemizin de artacağı unutulmamalıdır. Zira bu sorun şahsi sorun olmayıp, tüm ülkeyi ve özellikle çalışma hayatını ilgilendiren önemli bir sorun olduğu artık herkesçe bilinmektedir.

BOSTANCI, Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) olarak; her kademede çalışanların yaşadığı psikolojik yıldırma eyleminin tüm boyutlarını insanlara anlatarak, gerek eğitimler gerekse de danışmanlık desteği ile; işveren, işveren vekili, yöneticiler ve çalışanların yaşadıkları psikolojik yıldırma durumunda yapılabilecekler ile oluşan psikolojik kaygı düzeyini en alt seviyeye çekmek, hatta mümkün mertebe kaygıyı veya sorunu yok etmeye yönelik girişimlerin neler olabileceği ya da nasıl bir yol izlenilmesi gerektiği yönündeki bilgilendirmelerle farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmede bulunmak gayesi ile yola çıkmış bulunmaktayız.

KULAÇ, çalışma hayatında bu tür negatif durumda kalmış ne kadar çok çalışanımıza elimiz değebilirse, ne kadar çok çalışanımızın yüreğindeki yarasına merhem olabilirsek o derece kendimizi başarılı ve mutlu sayacağız. Amacımız, çalışma hayatında mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamına katkı sağlamaktır. Bunu yapmakla hem ülkemize olan sevgimizi hem de görevimizi yapmış olacağız.

CAN, Ülkemizin güçlenmesinin sağlıklı bireyler, sağlıklı toplum, huzurlu bir iş ortamından geçtiğini biliyoruz. Bunun için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Av. Yener ÇİVİLER, bugün burada temsilcilik açılışını gerçekleştiriyoruz. Antalya Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) da bu yolda atılmış ciddi ve sevindirici bir adımdır. İnşallah hep birlikte bölgemizde de mağduriyet yaşayan her kademedeki çalışanlara destek vermek için el birliği ile çalışacağız.” dedi.

Zekai DURSUN ise, “bizlerde MEYAD Antalya Temsilciliğine elimizden gelen her türlü desteği veririz” dedi.

ERGÜN, bu denli nitelikli insanlar ile MEYAD Antalya’nın güzel işler yapacağına inanıyorum dedi. Katılımcılar, memnun olarak ve elimizden geleni yaparız diyerek toplantı sona erdi.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Scroll to Top