MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN ZİYA SELÇUK’A TEŞEKKÜR EDERİZ

Mobbing sonucu ölüme sebebiyet vermekle suçlanan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, görevden alındı.

11/09/2020 tarihinde web sitemiz aracılığıyla Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof.Dr. Ziya Selçuk’a mobbing içeren iddiların araştırılması ve gereğinin yapılması ile ilgili çağrıda bulunmuştuk. Kamuoyundan gelen tepki ve talepler üzerine Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Bakanlık tarafından görevden uzaklaştırıldı.

Sınav usulsüzlüğü ve buna karşı çıkan Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş’ın kalp krizinden ölümüyle ilgili suçlanan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre görevden alındı.

Hüdayi Baş 8 Eylül2020’de geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin, Baş’tan enstitüye sınavla alınacak kişilerin listesinde usulsüzlük yapmasını istediği, bu isteği yerine getirmediğinde de ‘istifa et’ baskısına maruz kaldığı ve bu yüzden kalp krizi geçirdiği iddia edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından söz konusu sınava ilişkin inceleme başlatılırken, Töre hakkında taksirle ölüme sebebiyet vermek gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Muğla Valiliği, MEB Maarif Müfettişleri tarafından düzenlenen ön inceleme raporunun ardından Töre ile birlikte Baş’a baskı uyguladığı belirtilen Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya ve Menteşe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammer Cihan hakkında da soruşturma izni verildi.

Görevden alınan Töre’nin yerine Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay atandı.

Scroll to Top