Mustafa SARIKAYA

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”1_3″][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_image admin_label=”Görüntü” src=”http://mobbingdernegi.org.tr/wp-content/uploads/2016/01/web.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Metin” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Mustafa SARIKAYA

Yönetim Kurulu Üyesi

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Satır”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Metin” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

12 Ekim  1976 ‘da Adıyaman Merkez’de doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Adıyaman’da Merkez Hürriyet İÖO ve Adıyaman Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandı. 1999 yılında mezun olarak Van Merkez Aşağı Bakraçlı İlköğretim Okulunda Müdür Yetkili Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı. 2000 Yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Anabilim dalında Yüksek Lisans eğitimine  başladı. Bir yıl boyunca aynı Fakültede, görevlendirme ile Okuma-Yazma Öğretimi derslerini yürüttü. Ailevi nedenlerden dolayı Yüksek Lisans Eğitimini yarıda bırakarak memleketi Adıyaman’a döndü.

 

2002 yılında,  Adıyaman Merkez Kuyulu İlköğretim Okuluna Sınıf  Öğretmeni olarak atandı. Burada Adıyaman’ın ilk Okul Web sitesinin tasarımını yaptı. Köy okulunun zor şartlarında öğrencileri ile birlikte “TURUŞ” adıyla bir gazete kurdu ve iki yıl boyunca yayınladı. Adıyaman’da toplam 20 İlköğretim Okulu’na web sitesi hazırladı. 2003 yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni olan Arzu Turaç ile evlendi. 2007 yılında Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde Bilgi İşlem&Basın Yayın sorumluluğu görevini yürüttü. Burada Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan İl Müdürlükleri içerisinde ilk kez kendi imkanlarıyla “İl Müdürlüğü Tanıtım Filmi” hazırladı. Yine aynı kurumda Türkiye’de ilk kez “İl Müdürlüğü Faaliyet Raporu” kitabını hazırlayarak yayınladı.

2011 yılının Şubat ayında İnsani Değerler Derneği Adıyaman Şubesini kurdu. Yönetim Kurulu kararı ile Başkanlık yetkisini aldı. İnsanı insan yapan değerlerin, toplumda yeniden hayat bulması amacıyla kurulan dernekte birçok faaliyette bulundu. Çeşitli konferans ve seminerler düzenledi. Birçok Kişisel Gelişim semineri düzenledi. Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimleri düzenledi. Mangala Federasyonuna bağlı hakem ve eğitmen olarak çalıştı.

Halen Ankara’da Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

 

Hobileri: Seyahat, Kitap Okuma, Tenis, Hentbol

İleri derecede bilgisayar kullanır. B Sınıfı Ehliyeti mevcuttur.

Ahsen Nisa ,Mahmut Enes ve Muhammet Melih isminde üç çocuğu bulunmaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Scroll to Top