Öz Sağlık İş Sendikası Ziyaretimiz

MEYAD Üyesi Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Sn. Devlet Sert ve ekibine Genel Kurul sonrası ve yeni binalarına taşınmaları nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu. Genel Başkanımız İsmail AKGÜN’ün yaptığı ziyarette Yönetim Kurulu üyeleri Kadir Tomas ve Zahide Çakır ile Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fazlı Erdoğan ve Dr. Mehmet Bozkuş da hazır bulundular.
AKGÜN, MEYAD olarak sendikacılığı çok önemsediklerini belirterek “Öz Sağlık İş Sendikası zorlu yollardan gelerek Türkiye’nin en büyük 3. Sendikası olmayı başarmıştır. Biz her zaman bu çabayı ve güzel çalışmaları destekliyoruz. Devlet Sert Başkan ve kıymetli ekibi MEYAD’a üye olarak bize verdikleri önemi göstermektedirler. Ayrıca talep ettiğimizde insan ve ülke odaklı, çalışanlara katkı sağlayan faaliyetlerimizi destekleyerek yanımızda olduklarını göstermektedirler. Bugün yaptığımız bu ziyarette de yeni önerilerimizi ilkesel olarak destekleyebileceklerini söylemeleri, Sendika olarak işçi yararına duruşlarını ve duyarlılıklarını net bir şekilde bir kez daha ortaya koymuştur.” dedi.
Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Devlet Sert de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “MEYAD güzel işler yapıyor. MEYAD güzel işler yaptıkça aslında sendikacılığa da destek vermiş oluyor. Biz de bu güzel işlerin ve özellikle sağlıkta/çalışma hayatında şiddetin karşısındaki duruşumuzla aynı noktada buluşuyoruz. Amacımız üyelerimiz başta olmak üzere tüm çalışanlar, yöneticiler ve işverenlerin huzurla işlerini yapmalarıdır. Her türlü şiddetin ve soykırımın karşısındayız. Sağlıklı ve güçlü çalışan Güçlü Türkiye demektir. Güçlü Türkiye sadece bize yönelik değil aynı zamanda insanlığın da huzur içinde yaşamasına katkı sunacaktır.
MEYAD’ın sunacağı bizleri de ilgilendiren faydalı projeler konusunda destek olmaktan üyelerimiz adına mutluluk duyarız. İstişare edilen projelerle ilgili çalışma grupları oluşturulup, projelerin olgunlaşması için ilke kararı aldık. Yakın zamanda hem ülkemiz, hem de işkolumuzdaki üyelerimiz için hayata geçireceğimiz ortak projeler olacak” dedi.

 

Scroll to Top