SAĞLIK BAKANI SN. FAHRETTİN KOCA’YA TEŞEKKÜR

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi eski Başhekiminin yapmış olduğu kabul edilemez davranışı ve sözde cezalandırması için Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) olarak tepkimizi en sert şekilde kamuoyunun ve Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca’nın dikkatlerine sunmuştuk.

Mobbing Eğitim Araştırma Yardımlaşma Derneği (MEYAD) olarak özel sektör, kamu ayrımı olmaksızın her kademedeki çalışanın huzurlu ve güvenli bir ortamda, yasalara uygun görev yapması için bizler de çabalara katkı sunuyoruz. İşyerlerinde yaşanan müşteri kaynaklı işyeri şiddetinin yanı sıra çoğu zaman da çalışanların mesai arkadaşı veya amirleri tarafından maruz kaldığı zorbalık davranışları sonucunda ortaya çıkan mobbingin çağın vebası olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Antalya’da hemşire arkadaşlarımızın yaşadığı talihsiz olay da asla kabul edilemeyecek psikolojik şiddet örneklerinden birisidir.

Hatırlanacağı gibi, birçok sağlık çalışanının da tepkisine neden olan bu olay sonrasında Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca gecikmeksizin derhal olaya el atmış ve sosyal medya hesabında takdire şayan şu açıklamayı yapmıştı: “Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi görevden uzaklaştırıldı. Hakkında disiplin soruşturması başlatılan Başhekimin sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir. Böyle bir davranışı kabul etmemiz mümkün değildir.” 

Milletin sağlığı için üstün bir gayret ve duyarlılıkla çalışan Sn. Bakanımız başta olmak üzere her kademedeki yönetici ve çalışanlara şükranlarımızı ve takdirlerimizi sunuyoruz. Sn. Bakanımızın, sağlık çalışanlarına yönelik adaletsiz ve hukuksuz eylemlere karşı da son derece duyarlılık gösterdiğini memnuniyetle görmüş bulunmaktayız. Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca’ya, sağlık çalışanlarının ve kamuoyunun haklı beklentisini anında duruş sergileyerek vicdani rahatlatma sağladıkları için TAKDİR ve TEŞEKKÜRLERİMİZİ sunuyoruz.  Kamuoyuna saygıyla sunarız.

Mobbing Eğitim yardım Araştırma Derneği (MEYAD)

YÖNETİM VE DENETİM KURULU

İstanbul, İzmir, Antalya, Kırıkkale İl Temsilcilikleri

www.mobbingdernegi.org.tr

Scroll to Top