Yazar İsmail Akgün ile Türkiye’de mobbing ve MEYAD üzerine söyleşisi

Yazar İsmail Akgün ile Türkiye’de mobbing ve MEYAD üzerine söyleşi

ATO Congresium’da düzenlenen 20. Ankara Kitap Fuarı’nda Türkiye Yazarlar Birliği standında okuyucuları ile bir araya gelen İsmail Akgün, Türkiye’de mobbing üzerine değerlendirmelerde bulundu.

ÖZEL HABER: ALİ DEMİRASLAN

20. Ankara Kitap Fuarı’nda okuyucuları ile bir araya gelen, çalışma hayatı ve mobbing alanında çalışmaları bulunan Yazar İsmail Akgün, Türkiye’de mobbing ve MEYAD üzerine anadolugazete.com.tr’ye özel açıklamalarda bulundu.

Yazar Akgün’ü standında ziyaret eden Büyük Anadolu Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çetin, kitaplar üzerine sohbet etti. Yazar İsmail Akgün, imzalı kitabını Ali Çetin’e takdim ederek ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

“TÜRKİYE’YE MOBİNGİ ÖĞRETTİM”

Türkiye’de yapılan resmi çalışmalar içerisinde ilk mobbing çalışmasını hazırladığını ifade eden Akgün, “Türkiye’ye mobingi öğrettim.” dedi.

Mobbing ile ilgili ilk resmi çalışmayı 23 Ocak 2012’de yaptıklarını belirten Akgün, Türkiye’de mobbing ve çalışma hayatına dair ulusal ve yerel medyada birçok çalışmasının yayınlandığını aktardı.

sm.jpg

“MOBBİNG EĞİTİM YARDIM ARAŞTIRMA DERNEĞİ (MEYAD)’I KURDUK”

Akgün, 2015 yılında merkezi Ankara’da olan Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneğini kurduklarını söyledi. Akgün, temsilcilikler konusunda da bilgi vererek İstanbul, İzmir, Antalya, Düzce, Kırıkkale, Erzurum’da temsilcilikleri bulunduğunu ve Kars Temsilciliğinin de kuruluş aşamasında olduğunu ifade etti.

“Temel Amacımız, insan ve ülke odaklı çalışmalardır.” diyen Yazar İsmail Akgün, sözlerine şöyle devam etti:

“İnsana yaraşır işyerleri, çalışma barışı, verimli ve kaliteli üretim ile ülke ekonomisine daha büyük katkı yapılabileceğine inanıyoruz. Mobbingi kavramsal olarak ülkemize öğretmeyi başardık ancak mobbingin yaygınlığı ve yasal düzenlemelerin eksikliği nedeniyle özellikle ve ısrarla Mobbing Yasası çıkmalı diye düşünüyoruz.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top